اخبار توتوچی

پنالتی بحث برانگیز پرسپولیس در بوته کارشناسی

پنالتی بحث برانگیز پرسپولیس در بوته کارشناسی
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰

کارشناسان داوری درخصوص دو صحنه جنجالی بازی پرسپولیس و مس رفسنجان اظهار نظر کرده‌اند.

دیدار تیمهای پرسپولیس و مس رفسنجان در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که پایان این مسابقه دوباره با اعتراض به تصمیمهای داور این بازی، حسن اکرمی همراه بود؛ تصمیماتی که البته همگی در یکی دو دقیقه رقم خوردند و تبدیل به مناقشه برانگیزترین لحظات این بازی شدند.

 

در دقیقه 65 گادوین منشا پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که تکل فرشاد فرجی با زمین خوردن و فریادهای بلند او همراه بود و همین صحنه داور را مجاب کرد که یک خطا به سوت مس اعلام کند. همین خطا با شوت تماشایی عقیل کعبی وارد دروازه پرسپولیس شد تا سرخپوشان از حریف عقب بیفتند.

 

دو دقیقه بعد برخورد عیسی آل کثیر با داوود نوشی صوفیانی باعث شد تا داور در سوت خود بدمد و این بار به سود پرسپولیس خطا بگیرد. پشت ضربه پنالتی مهدی ترابی ایستاد و دروازه را گشود تا دو سوت حساس اکرمی، منجر به گلهای این بازی شوند.

در این خصوص کارشناسان داوری اظهارنظر کرده‌اند که نظراتشان را می‌خوانید:

 

* حسین عسگری:


خطای قبل از گل مس رفسنجان: خطا کاملا واضح بود و از پشت آمد و بازیکن را زد.


خطای پنالتی به سود پرسپولیس: پنالتی را فکر می‌کنم درست بود اما فیلمبرداری کاملا ضعف داشت و اتفاقات را به وضوح نشان نمی‌داد. وقتی هم اعلام کرد دروازه بان هیچ اعتراضی نکرد و این شواهدی بود که نشان می‌داد پنالتی درست است.

 

* نوید مظفری:


خطای قبل از گل مس رفسنجان: خطای بازیکن پرسپولیس به درستی اعلام شد.


خطای پنالتی به سود پرسپولیس: در این صحنه داور اشتباه کرد. برخوردی وجود نداشت. اگر به صحنه نگاه کنید داور اصلا در تصاویر نیست و یعنی حداقل ۱۶ متر از محل خطا دور است و نمی‌دانم چه چیزی را دیده است.

 

* نوذر رودنیل: 


خطای قبل از گل مس رفسنجان: علام خطای بازیکن پرسپولیس و گل مس رفسنجان کاملا درست بود.


خطای پنالتی به سود پرسپولیس: خطای پنالتی هم که در محوطه جریمه مس رخ داد هم به درستی از سوی داور تشخیص داده شد. در واقع داوری این مسابقه هیچ مشکلی نداشت.

 

* حیدر سلیمانی: 


خطای قبل از گل مس رفسنجان: به درستی خطا اعلام شد و داور هم نزدیک صحنه بود.


خطای پنالتی به سود پرسپولیس: دروازه بان زمانی که نتوانست توپ را بزند با پای راست مهاجم را کاملا درو کرد و طبیعتا داور باید پنالتی اعلام می‌کرد که کرد.

 

* محمد فنایی:


خطای قبل از گل مس رفسنجان: خطا به درستی اعلام شد.


خطای پنالتی به سود پرسپولیس: پنالتی کاملا درست بود و این صحنه بی احتیاطی دروازه بان بود.